Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot me diell dhe vranësira

Shkup, 4 maj – Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me diell, me vranësira të vogla deri të matura dhe do të fryjë erë e matur nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri 15 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 19 deri 26 gradë Celsius.

Në Shkup, moti po ashtu do të jetë me diell, me vranësira të vogla dhe me erë të matur nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet deri 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 26 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, sipas DPHM, moti do të jetë kryesisht stabil me erë të dobët deri të matur, kryesisht nga drejtimi jugor. Temperaturat në fillim do të jenë diçka më të ulëta, pastaj do të rriten gjatë fundjavës së ardhshme. Nga mesi i javës do të ketë kushte për të reshura lokale të shiut dhe bubullima të rralla.

Postime të ngjashme

Analisti Petar Arsovski pret rritje të euroskepticizmit

N E

Fatmir Limani shkarkohet nga posti i tij në Ndërmarrja Publike ELEM

N E

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miraton ligjin për ndërtimet pa leje

N E

Analizë / Lindja e Mesme nga një faktor botëror i naftës po shndërrohet edhe në aktorin kryesor të gazit !

R Zh

Dështimi i nisjes së negociatave, ASH-AAA fut në lojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare

R Zh

Demanton ministri Hoxha: Edhe një shpifje e rradhës nga p(a)rtalet e “opozitës së rrejshme”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...