Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Moti sot me vranësira dhe shi

Shkup, 4 janaar, Zhurnal.mk – Pason periudhë e motit me vranësira dhe me shi, ndërsa në vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës, njoftojnë nga Enti për Punë Hidrometeorologjike.

Sot në orët e vona të natës në pjesët jugore dhe lindore, të cilat do të përhapen kudo gjatë natës.

Nesër reshjet do të jenë më të mëdha në pjesët lindore (deri nesër në mbrëmje me 35 l/m2), dhe në juglindje do të jenë të rrëmbyeshme dhe të pasuara nga shtrëngata të rralla dhe erë e fortë.

Në pjesët perëndimore, reshjet në mëngjes herë pas here do të kthehen në dëborë dhe në vendbanime malore. Deri në fund të ditës, reshjet do të ndalojnë, ndërsa të martën do të ketë stabilizim të motit.

Postime të ngjashme

Azeski: Pjesëmarrja e arsimit në Buxhet të rritet prej 3,5 në 5 për qind

T E

Mos punimi të dielën do të shkaktojë humbje financiare, si dhe vende të punës

R Zh

Izet Mexhiti tërhiqet nga pozita koordinator i grupit të deputetëve të BDI-së

T E

Ramazani sërish në orë policore?!

T E

Shkaku i Bullgarisë, Shqipëria le pas Maqedoninë e V. në rrugën drejtë BE-së

R Zh

Nuk janë paraparë masa të reja për kafiteritë, por nuk përjashtohet asgjë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...