Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Shkup, 14 prill – Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me vranësira mesatare deri në të konsiderueshme me reshje lokale shiu dhe dukshëm më i freskët në veri dhe perëndim. Në disa vende do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të mëdha shiu, erë e fortë dhe bubullima të rralla. Në malet në veriperëndim, do të bjerë borë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 3 deri në 7, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 12 deri në 19 gradë.

Në Shkup, me vranësira të pjesshme, me reshje të kohëpaskohshme të shiut afatshkurtër. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga perëndimi në veriperëndim. Temperatura e mëngjesit do të bjerë në 5, ndërsa temperatura ditore do të arrijë në 13 gradë.

Të enjten dhe të premten do të ketë më shumë periudha me diell, ndërsa valë e re e lagësht dhe e ftohtë me reshje shiu, ndërsa në male të borës do të paraqitet gjatë fundjavës.

Postime të ngjashme

Interesimi i ulët i qytetarëve për të udhëtuar në Greqi

R Zh

Edhe Ali Ahmeti uron ekipin e futbollit “Shkendija”

R Zh

Sela: Tre klube shqiptare do ta përfaqësojnë RMV-në në garat evropiane

R Zh

Kasami uron Shkëndijën: Ditë e madhe për futbollin shqiptar në Maqedoninë e Veriut

R Zh

Shkëndija merr trofeun, festë kuqezi në Tetovë

R Zh

VMRO–DPMNE për kongresin e LSDM-së: Nuk merremi me LSDM, kanë dështuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...