Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe shi të përkohshëm

Zhurnal Ads

Shkup, 18 shtator – Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me erë të fuqishme veriore, e cila do të jetë më e shprehur në pjesët veriore dhe perëndimore. Në rajonet jugore do të ketë kushte për reshje të përkohshme lokale.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz; prej 9 deri në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 26 deri 31 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me erë mesatare deri të fuqishme veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 15, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 29 gradë Celsius.

Vranësira të rritura do të ketë edhe të shtunën, e pastaj pason periudhë e motit me diell me temperatura më të ulëta të mëngjesit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hyjnë në fuqi masat e reja, kafenetë dhe restorantet do të punojnë deri në ora 18:00

Z H

Minkov: Bllokimi i rrugës evropiane të Maqedonisë së Veriut, do të ketë efekt dështues në raportin Shkup-Sofje

E.E.

Ministri Besimi zyrtarisht ia dorëzoi Propozim-buxhetin për vitin 2021, kryetarit të Kuvendit

E.E.

Filipçe: Shteti ka kapacitet për të kryer regjistrim gjatë pandemisë

T E

Ziberi është hospitalizuar në klinikën infektive, rezultoi pozitiv me Covid-19

E.E.

Carovska paralajmëron gjoba për shkollat që nuk respektojnë vendimet e Qeverisë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...