Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Shkup, 18 qershor – Moti sot në vend në orët e paradites do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura maksimale do të lëvizë prej 25 deri në 34 gradë Celsius.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare veriore. Temperatura e ditës do të arrijë deri në 32 gradë Celsius.

Në ditët në vijim në orët e paradites moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Në orët e pasdites vende-vende do të jetë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, lokalisht me procese më intensive, veçanërisht të shtunën. Temperaturat do të jenë në rritje, ndërsa veçanërisht ngrohtë pritet në fillim të javës së ardhshme ku në disa vende temperaturat do të tejkalojnë 35 gradë Celsius.

Postime të ngjashme

Dimitrov: Trashëgimi e ilindenasve dhe e delegatëve tanë të KAÇKM-së janë bashkëjetesa, barazia, shtetësia, drejtësia dhe liria

R Zh

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...