Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Shkup, 14 tetor – Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare në orët e paradites dhe kryesisht në rajonet malore. Do të fryjë erë mesatare deri në të fuqishme në jugperëndim.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 3 deri në 11, ndërsa e ditës nga 17 deri në 24 gradë.

Në Shkup, mot i kthjellët me vranësira të lehta deri në mesatare dhe erë të lehtë deri në mesatare në jugperëndim që do të intensifikohet për një kohë të shkurtër. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 9, ndërsa ajo ditore do të arrijë deri 21 gradë.

Deri të enjten paradite do të ketë stabilizim afatshkurtër të motit. Nën ndikimin e një vale të re të lagësht nga e enjtja gjatë ditës, do të ketë përsëri reshje shiu, të cilat në disa vende do të jetë më të forta. Reshjet e shiut do të vazhdojnë gjatë natës dhe të premten gjatë ditës.

Postime të ngjashme

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

Fillon qarkullimi i pagesave në Postën e RMV-së

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...