Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare dhe erë të dobët deri mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor. Në jugperëndim do të ketë kushte për paraqitje të shiut të përkohshëm. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 19 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 26 deri në 33 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe erë të dobët nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të ulet deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 31 gradë.

Sipas DPHM-së, të enjten dhe të premten kryesisht pasdite do të ketë kushte për jostabilitet lokal me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima dhe erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi verior. Deri në fund të javës temperaturat e mëngjesit do të jenë në interval prej tetë deri në 18 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 24 deri në 33 gradë Celsius.

Postime të ngjashme

Teuta Arifi prezanton punimet për shtegun e biçikletave në qendër të qytetit (FOTO)

R Zh

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 193 raste me Kovid-19, 1014 të shëruar dhe 34 persona të vdekur

R Zh

Qeveria e publikoi listën e personave të cilët janë angazhuar për mes marrëveshjeve autoriale

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...