Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Shkup, 30 shtator – Zhurnal.mk – Moti paradite në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa pasdite vranësira do të zvogëlohet. Do të fryjë erë kryesisht mesatare, vende-vende e përforcuar nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 16 deri në 24 gradë Celsius.

Në Shkup, mot i ndryshueshëm, në gjysmën e dytë të ditës vranësira do të zvogëlohet. Do të fryejë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 10 gradë Celsius, ndërsa e ditës deri në 20.

Në ditët në vijim do të mbajë mot stabil me temperatura më të ulëta të mëngjesit. Gjatë fundjavës dhe të hënën do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor dhe do jetë dukshëm më ngrohtë.//KlanM

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...