Moti sot në RMV

Shkup, 27 korrik – Moti do të jetë me diell dhe shumi i nxehtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale dhe me erë të lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri 22, ndërsa ajo maksimale do të shkojë nga 33 deri 39 gradë. UV=9.

 

Në Shkup, mot me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të bie deri 21, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 39 gradë.

Nën ndikimin e masës së nxehtë të ajrit nga jugu moti gjatë ditëve të ardhshme do të jetë shumë i nxehtë me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Më së nxehtë do të jetë nga e mërkura deri të dielën kur në disa vende përgjatë Vardarit temperatura do ta tejkalojë shkallën 40 dhe do të jetë aktiv niveli portokalli i rrezikut nga temperatura e larta.

Related posts

Osmani në takim me Vendi Shermanin dhe vendet aleate për situatën në Afganistan

D V

Takim i Pendarovskit me Mishelin: Konferenca e parë ndërqeveritare në kohën më të shkurtër është prioritet kyç për ne

Redaksia

Shërbime të reja në sportelet e SHA “Posta e Maqedonisë së Veriut”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com