Maqedoni

Moti sot në vendin tonë

Zhurnal Ads

Shkup, 2 shtator – Zhurnal.mk – Moti në mbarë vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit. Përgjatë Luginës së Vardarit do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar veriore dhe do të jetë dukshëm më freskët. Në pjesët lindore do të ketë kushte për shi të shkurtër të rrëmbyeshëm.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 25 deri në 33 gradë.

UV indeksi do të jetë 7.

Në Shkup, paradite moti do të jetë kryesisht me diell, ndërsa pasdite me vranësira të ndryshueshme. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare veriore e cila ndonjëherë do të përforcohet.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 15, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 29 gradë Celsius

Postime të ngjashme

Lokalizohet zjarri në fshatin Gajre

T E

Filipçe në takim pune me kolegët e klinikave kirurgjikale dhe kovid qendrat në klinikat interne

T E

Ndotja e ajrit në qytete rrit vdekjet dhe ashpërsinë e Covid-19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...