Moti sot, temperatura deri në 35 gradë Celsius

Shkup, 15 shtator – Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

 

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 5 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale prej 26 deri në 35 gradë Celsius.

Në Shkup, kryesisht mot me diell dhe i ngrohtë me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 10 gradë Celsius, ndërsa e ditës do të arrijë deri në 32 gradë Celsius.

Deri të premten do të mbajë mot stabil dhe i ngrohtë. Të shtunën do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Prej të dielën temperaturat do të jenë në rënie graduale.

Related posts

Koalicioni LSDM-BDI kritikohet nga partitë opozitare

D V

Osmani dhe Gërvalla nënshkruan Marrëveshje për Bashkëpunim në fushën e Diasporës

D V

Qeveria ia ndan pishinën Komunës Çair

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com