Motorola po tenton të krijojë “një zonë komode” për veten në botën e smartphone-ve

Motorola ka krijuar “një zonë komode” për veten në botën e smartphone-ve të rangut të mesëm.

 

Sigurisht që “sundimtarët” e telefonave kryesorë janë në thelb Samsung dhe Apple iPhone, por jo të gjithë janë në gjendje të përballojnë një çmim premium prej 1.000 dollarësh e më shumë.

Dhe vit pas viti, çmimet në ato telefona kryesorë duket se po rriten gjithnjë e më shumë.

Dhe siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, Motorola po i bën blerësit të rishqyrtojnë qëllimin e mbledhjes së shumë parave për një telefon.

Telefonat Motorola – me përjashtim të Razr – variojnë nga 700 dollarë deri në 120 dollarë.

Por kjo nuk është arsyeja e vetme, pasi edhe telefonat e tyre më të përballueshëm janë mbresëlënës në disa aspekte, qoftë jetëgjatësia e pashembullt e baterisë apo konfigurimet e forta të kamerës.

Kush e di, ndoshta ju mund të gjeni pikërisht atë që po kërkoni në një telefon dhe të kurseni para në këtë proces.

Related posts

OnePlus Nord 2 zbulon fotografitë dhe specifikimet zyrtare të telefonit inteligjent

D V

Manhattan do të bëhet me një kampus lundrues

D V

Video-loja Halo Infinite arrin në muajin dhjetor

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More