Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mount po krahasohet me Bergkampin pas golit të bukur ndaj Portos

Mason Mount prodhoi një ‘rolling’ apo kthesë të bujshme për të shënuar golin e tij të parë në Ligën e Kampionëve në karrierën e tij.

Chelsea mori një fitore të madhe 0-2 në udhëtim te Porto në ndeshjen e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Golat në këtë fitore të Bluve u shënuan nga Mason Mount (32’) dhe Ben Chilwell (85’).

Megjithatë, goli i mesfushorit anglez po përfolët shumë pasi Mount shënoi një gol të bukur.

Jorginho ia dha topin yllit të Anglisë, i cili me hijeshi u kthye dhe dribloi lehtë kundërshtarin para se të lëshonte një goditje të mrekullueshme në këndin e poshtëm.

Tifozët në mediat sociale nuk mund të ngopeshin nga ky gol, me disa që krahasuan lëvizjen e tij me golin ikonik të Dennis Bergkamp në Ligën Premier kundër Newcastle.

“Klas i pastër nga Mount. Kthesa dhe përfundimi, ‘alla’ Bergkamp-kundër-Newcastle”, shkroi një përdorues në Twitter.

“Mason Mount. Kthim i bukur dhe përfundim”, shkroi një tjetër.

Postime të ngjashme

Chelsea po mendon ta shpërblejë Armando Brojan

Z H

Milan arrinë marrëveshje me Maignan, pritet vetëm vendimi i Donnarummas

Z H

“Nuk donim një tjetër finale angleze”, Unai Emery: Shkëlqejmë edhe ndaj United

Z H

Udinese sqaron udhëtimin e De Paul në Milano

Z H

Ramos thyen heshtjen: “Të poshtëruar po, të fundosur jo”

Z H

“Fair Play Financiar” largon Mbapen dhe hap rrugën për Mesin?!

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...