Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mourinho: Dje Zoti po shikonte futboll

Ish-trajneri i Tottenhamit Jose Mourinho zbuloi në një intervistë për “TalkSPORT” se ai qau dhe u lut pasi pa dje Christian Eriksenin duke u shembur në tokë në ndeshjen e Euro 2020 kundër Finlandës dje.

Për fat të mirë, pasi mori trajtim në fushë në fundin e pjesës së parë, Eriksen u dërgua më pas në spital dhe u stabilizua.

“Kam qarë dje, jam lutur dje për Eriksenin. Zoti po shikonte futboll dje”, tha shkurtimisht Jose Mourinho.

Trajneri nga Portugalia tha se ai kishte biseduar me yllin e Tottenhamit, Pierre-Emile Hojbjerg, i cili dukej i sigurt për gjendjen e Eriksen.

Eriksen luajti nën urdhrat e Jose MourinhoS te Tottenhami dhe aty ishte edhe fundi i aventurës së tij me skuadrën angleze.

Postime të ngjashme

Giroud ka arritur te Milani dhe i ka filluar stërvitjet

D V

Merr fund pritja 97 vjeçare e Filipineve për medaljen e artë – ëndrrën e realizoi Hidilyn Diaz

D V

Zyrtare: Unitedi arrin marrëveshje me Realin për transferimin e Varane

D V

Me rikthim sensacional, Teuta kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

D V

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...