Agjencia Zhurnal.mk

Mourinho e do Perisicin te Tottenhami

Tottenham Hotspur po lëviz për anësorin e Interit, Ivan Perisic, i cili pëlqehet shumë nga trajneri Jose Mourinho.

Sipas mediumit Goal, menaxheri i Spurs, Mourinho është i etur për të punuar me mesfushorin kroat, i cili do të kthehet te Nerazzurrët pasi Bayern Munich të përfundojë sezonin e tyre në Ligën e Kampionëve.

Bayern mund të nënshkruajë Perisic përgjithmonë për 20 milionë euro, por disa herë deri më tani është raportuar se gjermanët nuk do ta shfrytëzojnë këtë opsion.

Nga ana e tij, Mourinho është një tifoz i madh i Perisic, të cilin dy herë është përpjekur të nënshkruajë sa ishte në krye të Manchester Unitedit.

Këtë sezon, Perisic ka luajtur 31 ndeshje për Bayernin, duke shënuar 6 gola dhe prodhuar 10 asistime.

Ndryshe, ylli kroat është lidhur edhe me një kalim te Unitedi në një marrëvehsje shkëmbimi me Alexis Sanchez.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!