Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mourinho ka zgjedhur portierin e ri

Jose Mourinho nuk ka filluar punë ende si teknik i Romës, por në mendjen e tij planet për të ardhmen me verdhekuqtë janë të mëdha.

Sipas asaj që raporton “Corriere Dello Sport”, Mourinho ka zgjedhur portierin e ri për ekipin e tij dhe ai është Mike Maignan, gardiani francez i Lilës.

Maignan është një objektiv i vjetër i Milanit, e cila po pret Donnarummën të vendosë të ardhmen e tij, por drejtori i sportiv i verdhekuqve Tiago Pinto ka nisur negociatat me klubin francez me kërkesë të Mourinhos.

27 vjeçari u thirr i portier i tretë i kombëtares franceze nga trajneri Didier Deshmap, por të gjithë e shohin si pasardhësin e portës së “gjelave”, gardianin e Lilës e cila është vetëm një ndeshje larg shpalljes kampion në Francë duke mundur konkurrencën e PSG-së.

Nuk dihet se çdo të ndodhë me të ardhmen e Maignan, por ambiciet e Mourinhos me kryeqytetasit janë të mëdha.

Postime të ngjashme

UEFA refuzon ankesën e Greqisë për shkurtesën “MKD” dhe “FFM”

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve: Spanja 0-0 Suedia, Olsen ishte fantastik

Dafina Vidishiqi

Nuk ka fitues në takimin mes Spanjës dhe Suedisë

Dafina Vidishiqi

Alan Shearer: Nuk e kuptoj se si Morata nuk arriti të shënonte nga këtu, nuk e kam as idenë më të vogël

Dafina Vidishiqi

AC Milan dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për Firpon

Dafina Vidishiqi

Formacionet zyrtare: Argjentina – Kili

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...