Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mourinho tregon kur do të debutojë Gareth Bale

Gareth Bale ishte afrimi më i madh për Tottenhamin këtë verë.

Rikthimi i yllit uellsian te Spurs u prit me shumë bujë, por pavarësisht kalendarit të ngjeshur që ka pasur skuadra e Jose Mourinhos gjatë kësaj periudhe, Bale ende nuk ka debutuar me Tottenham për shkak të problemeve fizike.

Për të zbuluar datën e rikthimit të tij në fushë ka menduar trajneri Jose Mourinho i cili në konferencën për shtyp para ndeshjes play-off të Europa League ndaj izraelitëve të Maccabi Haifa, ka bërë me dije se uellsiani do të jetë gati pas pauzës së kombëtareve.

“Gareth po punon shumë, është shumë i përqëndruar, shumë profesionist, shumë i lumtur, por nuk është ende gati për të luajtur. Besoj se pas ndërprerjes së futbollit për shkak të kombëtareve, Bale do të jetë gati. Shpresojmë shumë që gjatë kësaj periudhe, Bale t’i lërë pas problemet fizike dhe të rikthehet të jetë i gatshëm, pasi të gjithë duam që ta shikojmë sa më shpejt në fushën e lojës”, u shpreh trajneri portugez i Tottenham.

Postime të ngjashme

Ronaldo shpallet lojtar i ndeshjes, Hungari – Portugali

Dafina Vidishiqi

Ronaldo shkëlqen me dy gola, Portugalia mposht Hungarinë në “Puskas Arena”

Dafina Vidishiqi

Francë – Gjermani, formacionet zyrtare

Dafina Vidishiqi

Arsenali e ka refuzuar ofertën e Romës për Xhakën

Dafina Vidishiqi

UEFA refuzon ankesën e Greqisë për shkurtesën “MKD” dhe “FFM”

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve: Spanja 0-0 Suedia, Olsen ishte fantastik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...