Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mozambik, 7 të vdekur si pasojë e goditjes së rrufesë

Guvernatorja e rajonit Manica, Francisca Tomas, tha se për shkak të reshjeve dhe stuhisë shumë shtëpi dhe toka bujqësore kanë pësuar dëme

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën në Mozambik për shkak të goditjes së rrufesë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit në mediat lokale, guvernatorja e rajonit Manica, Francisca Tomas, tha se për shkak të reshjeve dhe stuhisë shumë shtëpi dhe toka bujqësore kanë pësuar dëme.

Tomas tha se si pasojë e goditjes së rrufesë kanë humbur jetën shtatë persona.

Ajo gjithashtu informoi se për shkak të rrufesë dhe stuhisë janë rrëzuar shumë pemë dhe disa rrugë janë mbyllur për trafik.

Postime të ngjashme

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

Republikanët në SHBA bllokojnë projektligjin për reforma zgjedhore

Bekim Laçi

Miliona persona u kthyen në milionerë gjatë pandemisë

Bekim Laçi

Polici amerikan nuk ndahet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren – familja “ia fal gjakun”

Dafina Vidishiqi

Fauci: Varianti Indian, kërcënimi më i madh në luftën kundër Covid-19

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...