Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Mozzik takohet me Robin Krasniqin: Të dy me profesione të ndryshme por me të njëjtin qëllim, t’i tregojmë botës kush jemi

Ditë më parë, Haxhi Krasniqi është shpallur kampion bote në versionin WBA, në kategorinë gjysmë të rëndë dhe në versionin IBO.

Ai u bë kampion bote pasi në përballje me gjermanin Dominic Boesel triumfoi meqë e nokautoi kundërshtarin në raundin e tretë, duke u bërë shqiptari i parë që fiton dy tituj të mëdhenj.

Boksierin e njohur së fundmi e ka takuar edhe reperi i njohur shqiptar, Mozzik.

Ky i fundit ka publikuar një fotografi me kampionin në InstaStory, në mbishkrimin e së cilës ka krahasuar qëllimet e përbashkëta të tij me ato të boksierit.

“‘Nuk ka asnjë sekret në pasojën e suksesit. Ai është rezultat i përgatitjes, punës së madhe dhe mësimeve nga dështimet’ – Kolin Pauell. Me jaranin Robin Krasniqi, kampionin botëror në fushën e boksit. Dytë profesione të ndryshe por dytë të njëjtin qëllim, t’i tregojmë botës kush jemi, të thyejmë rekordet e sukseseve. Të bëjmë krenarë Kosovën e Shqipërinë, e gjithë shqiptarët kudo në botë”, ka shkruar Mozzik në InstaStory.

Reperi ferizajas përndryshe njihet për miqësinë e mirë që ka me shumë prej figurave publike, përfshirë një numër të konsiderueshëm sportistësh dhe politikanë.

https://www.instagram.com/p/CErlohAlqNZ/?utm_source=ig_web_copy_link

Postime të ngjashme

Projekti më i ri muzikor nga Vlora Kastrati Shala quhet “Fustani me pika”

T E

Xhirimet për filmin e Princeshës Diana po vazhdojnë në Gjermani, aktorja Kristen Stewart portretizon monarken e ndjerë

S.B.

Blake Shelton thotë se Adam Levine ia ka borxh një performancë në dasmën e tij

S.B.

George Clooney mori qenin në audicion për t’u pranuar si aktor në një film

S.B.

Arjola Demiri mahnit me linjat trupore, ndërsa merr poza atraktive para pasqyrës

S.B.

I dashuri i Genta Ismajlit paralajmëron projektin e saj të ri me dedikime dashurie në shqip ndaj këngëtares

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...