Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MPB apel qytetarëve: Mos u mblidhni në grupe për të shikuar ndeshjen Maqedoni-Kosovë

Shkup, 8 tetor – Zhurnal.mk – Në prag të ndeshjes mes kombëtareve të Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës që luhet sonte në ora 20:45, MPB ka bërë thirrje që qytetarët të mos mblidhen për të shikuar ndeshjen nëpër kafene dhe në shtëpi, informon Zhurnal.

Nga MPB bëjnë të ditur se janë ndërmarë të gjitha masat dhe aktivitetet për garantimin e sigurisë të futbollistëve dhe pjesmarësve nga arritja në Shkup, gjatë ndeshjes dhe pas përfundimit.

“Në bashkëpunim me autoritetet shëndetësore janë ndërmarë të gjitha masat e nevojshme për respektimin e protokoleve për mbrojtje nga Covid”, thonë nga MPB.

Gjithashtu MPB apelon deri tek të gjitha grupet e tifozëve që të mos shkelin rendin publik, sepse në të kundërtën, çdo gjuhë e urrejtjes apo shkelje të tjera do të sanksionohen ashpër.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Nuk janë paraparë masa të reja për kafiteritë, por nuk përjashtohet asgjë

Z H

Filipçe: Ora policore do të zgjasë dy javë

B L

Ftesa e Zaevit për opozitën, relativizim i dështimeve

B L

Këshilltarët e Shkupit e miratuan Llogarinë vjetore dhe Raportin vjetor për vitin 2020

Z H

Aktakuzë kundër 6 personave për teste të falsifikuara PCR

Z H

Pendarovski mbështetë planin për luftë kundër korrupsionit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...