Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

MPB arreston një polic, tentoi të merr mito nga një kompani e Kumanovës

Zhurnal Ads

Kumanovë, 28 tetor – Hetuesit nga policia kriminale e Ministrisë së Brendshme sonte në Kumanovë ndaluan një oficer policie nga Shkupi, i cili kërkoi para nga një kompani e Kumanovës, duke premtuar në mënyrë të rreme të ndalonte një hetim të pretenduar të ndërmarrjes, duke përmendur afërsinë me zyrtarë të lartë të policisë.

Polici, sipas informacionit të Kanal 5, kërkoi 6000 euro për shërbimin, por në fund ata ranë dakord për 2000 euro. Ndërkohë, pronari i ndërmarrjes raportoi rastin në polici, nga ku iu dhanë para të shënuara, të cilat i dha sonte oficerit të policisë. Në atë moment, oficerët e policisë kriminale vunë në pranga zhvatësin.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Qeveria i jep leje Postës të kërkojë bankë tjetër për bashkëpunim, nesër mbledhje e bordit

Z H

659 raste të reja, 774 të shëruar dhe 23 të vdekur, bilanci me Covid 19

T E

Turp për pushtetin dhe opozitën – asnjëra s’e respekton gjuhën shqipe!

B M

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerje

T E

Gjykata e pranoi kërkesën e Fetait, Agim Ismailloviq dhe Fejzi Aziri në paraburgim

E.E.

Buxheti 2021 nuk kuron ekonominë e vendit?!

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...