Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MPB dhe Posta do të bashkëpunojnë për shpërndarjen më të shpejtë dhe më efikase të dokumenteve personale

Shkup, 3 shkurt – Intensifikimi i bashkëpunimit midis MPB-së  dhe SHA “Postat e Maqedonisë së Veriut” është një nga temat në të cilat u bisedua në takimin e sotëm të ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski me drejtorin e përgjithshëm Jani Makraduli, informon Zhurnal.mk

Nga MPB-ja kumtojnë se të dy palët e theksuan nevojën nga formimi e një grupi pune që do të merrte parasysh të gjitha pengesat e mundshme për shpërndarjen e dokumenteve personale tek qytetarët në adresë të shtëpisë, si dhe për sfidat dhe udhëzimet e mundshme për ringjalljen e tregtisë elektronike.

“Ministri Spasovski e theksoi mbështetjen nga ana e Ministrisë së Punëve të Brendshme, si deri më tani, me qëllimin e vetëm, që qytetarët të marrin dokumente personale më shpejt dhe në mënyrë më efikase në adresë së shtëpisë,” theksohet në kumtesën e MPB-së. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

“Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca”

Z H

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar

Z H

Pendarovski: Armata është e gatshme të intervenojë kudo

Z H

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...