Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MPB-ja vazhdon sanksionet ndaj shoferëve

Shkup, 6 mars – Ministria e Punëve të Brendshme ka vazhduar me sanksionet ndaj shoferëve që kapen nga policët duke shkelur rregullat e komunikacionit.

Gjatë ditës së djeshme, 5 mars 2021, në territorin e Shkupit policët kanë shqiptuar 165 masa, mes të cilëve 28 janë për tejkalim të shpejtësisë, 21 sanksione janë shqiptuar për vozitje pa patentë shoferi, ndërkaq 10 sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit.

Sanksione janë shqiptuar edhe për përdorim të telefonit – 12, 3 masa për tejkalimin e semaforit të kuq, 4 masa për mospërdorim të rripit të sigurisë, 5 sanksione sepse nuk u kanë dhënë përparësi këmbësorëve në vizëbardha dhe 50 masa për parkim joadekuat.

Nga MPB-ja kanë apeluar që qytetarët t’i respektojmë rregullat e komunikacionit, pasi do të vazhdojnë me sanksione edhe ditëve në vijim.

Postime të ngjashme

Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

R Zh

Radiologjia prej një muaji pa rezonancë magnetike, pacientët paguajnë 500 te privati

R Zh

Edhe nesër me diell, nga e marta vranësira, reshje dhe ulje të temperaturave

R Zh

Bytyqi: Me mbështetje të drejtpërdrejtë financiare e kthejmë kreativitetin e ivent industries

R Zh

Në Dibër edhe një viktimë nga Kovid-19, deri më tani gjithsej 40

R Zh

Despotovski: Përkundër pandemisë, kompanitë në zonat TIR kanë rezultate pozitive ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...