Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

MPB: Janë sanksionuar 149 vozitës në Shkup

Shkup, 7 janar – Zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në 24 orët e fundit janë sanksionuar 149 vozitës në Shkup, prej të cilëve 15 për vozitje me shpejtësi më të madhe se e lejuara, 24 për vozitje pa patentë shoferi, 19 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara., transmeton Alsat.

Tre gjoba janë vendosur për vozitje nën ndikim të alkoolit, 11 për përdorim të telefonit celular, dy për parakalim të parregullt si dhe pesë gjoba për kalim në semafor të mbyllur.

MPB apelon tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit e qëllim që të rritet siguria në trafik.

Postime të ngjashme

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...