MPB: Janë sanksionuar 92 motoçiklistë, 47 për shkak se nuk kanë përdorur kaskë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia gjatë një aksioni mbrëmjen së djeshme ka sanksionuar 92 motoçiklistë, transmeton Alsat. Nga MPB theksojnë se 47 motoçiklistë janë gjobitur për shkak se nuk kanë përdorur kaskë.

 

“27 motoçiklistë janë dënuar për shkak se kanë drejtuar pa patentë, ndërsa ka pasur sanksione dhe për shkelje të tjera”, shtojnë nga MPB.

Related posts

Bullgari: 51.480 doza “Pfizer” për RMV-në

D V

Këshilli gjyqësor ka shkarkuar një gjykatës dhe zgjodhi katër kryetarë në gjykatat themelore

D V

Panel diskutim “Sfidat e industrisë së tekstilit para dhe pas krizës me KOVID-19”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com