Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MPB me aksion për arrestimin e disa policëve të cilët falsifikuan dokumente

Shkup, 6 prill – Zhurnal.mk – Paraditën e sotme është organizuar një aksion policor dhe janë arrestuar dhjetëra zyrtarë policorë të cilët kanë qenë pjesë e zinxhirit për falsifikim të pasaportave dhe dokumenteve zyrtare, informon Zhurnal.

Siç mësohet, pas hetimeve prej më shum se një viti, dhe dokumentimi i veprimeve të grupës kriminale, MPB në koordinim me zyrën e hetimeve të ambasadës amerikane dhe Interpol, kanë zbatuar aksion të madh e cila ende vazhdon.

Burime të hetimeve thonë se brifingu i djeshëm i VMRO-së ka qenë me qëllim të sabotohet ky aksion. Nga MPB konfirmojnë se po vijon aksioni, ndërsa detaje priten pas përfundimit të aksionit.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson: Në BDI nuk duan miratimin e ligjit për shtetësi para zgjedhjeve lokale

Bekim Laçi

Fotovoltaikët në Osllomej sjellin 100 punësime të reja

Zekirija Haxhiu

Zaev: Në Bullgari do të bisedojmë për propozimin portugez e jo për identitetin

Zekirija Haxhiu

Rasti “Alfa”, mbrojtja kërkon përsëritjen e procedurës

Zekirija Haxhiu

UEJL i dyti në Maqedoninë e Veriut dhe i pari në trojet shqiptare sipas QS World University Rankings

Zekirija Haxhiu

BP: Vala e tretë e Covid ndikoi negativisht në rimëkëmbjen ekonomike

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...