Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MPB: Nga ora 13, regjim i posaçëm për shkak të protestave

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se për shkak të protestave të paralajmëruara për orën 13:30 nga parku i Çairit deri në Prokurorinë Themelore Publike do të ketë regjim të posaçëm në trafik që do të zgjasë tre orë.

“Me fillim nga ora 13:00 deri në fund të protestës do të jenë të mbyllura për trafik rrugët: Bulevardi “Hristijan Todorovski Karposh”, rruga “Xhon Kenedi”, rruga “Cvetan Dimov”, bulevardi Goce Delçev dhe rruga “Filipi i Dytë i Maqedonisë”, ndërsa komunikacioni do të zhvillohet në rrugët tjera alternative”, njoftojnë nga MPB.

Postime të ngjashme

Në Mariovski Skoçivir u dogjën shtëpi të vjetra të braktisura

Z H

Zjarret në Koçan janë lokalizuar, helikopterët në teren në Kostin Doll dhe Novosellani

Z H

Ndalohet tërësisht lëvizja në zonat malore

Z H

Shkupi dhe Tetova me më tepër raste aktive, Filipçe thotë se virusi u përhap nga mërgimtarët

Z H

Zaev: Solidariteti funksionon, do të kompensohen dëmet që u shkaktuan nga zjarri

Z H

Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 42 gradë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...