Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Zhurnal Ads

Shkup, 19 shtator – Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi dënimin me 4 vjet burg për rastin “Tanku”.

“Kemi marrë masa dhe aktivitete standarde operacionale dhe ende nuk kemi marrë ndonjë urdhër nga gjykata për ndaluar G.J. Kur të marrim urdhër nga gjykata, do të veprojmë. Gjykata është përgjegjëse për të gjitha informacionet e tjera”, thonë nga MPB për Alsat.

Ndryshe, më herët ish ministrja e brendshme përmes një statusi në Facebook theksoi se nuk ka nevojë për spektakël dhe se nuk ka ndër mend të ikë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mickoski pret fitore në zgjedhjet lokale në Shtip

admin

Konstatimet e BE-së për të gjithë Ballkanin Perëndimor bllokohen për shkak të kërkesave të Bullgarisë

E.E.

Maqedonia e Veriut vs Kosova, për kë bëjnë tifo deputetët shqiptar?

E.E.

Mariçiq – Zhbogar: BE-ja do të përfshihet në të gjitha reformat në gjyqësi

T E

MPB: Janë sanksionuar 149 vozitës në Shkup

Z H

VMRO-DPMNE: Qeveria t’i zgjidhë problemet që vetë i ka krijuar

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...