Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

MPB tërheq fletëarrestin ndërkombëtar për Mijalkov

Shkup, 23 shkurt – Ministria e Punëve të Brendshme sonte e përditësoi ueb-faqen dhe e hoqi fletëarrestin ndërkombëtar për ish-drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov.

Një vendim i tillë vjen pas paraqitjes së Sasho Mijallkov sot pasdite në Prokurorinë Themelore Publike.

Gjykata Penale e Shkupit të akuzuarit Sasho Mijallkov i ka caktuar masën e paraburgimit me vëzhgim 24 orësh përmes video.

Ndryshe, ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov në deklaratë para Prokurorisë tha se ka qenë i izoluar për shkak të simptomave të coronavirusit dhe se asnjëherë nuk do të arratiset.

Postime të ngjashme

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

Delegacioni kuvendor mori pjesë në onlajn takimet e shkurtit të AP-së së NATO-s

R Zh

Mariçiq: Fillimi i negociatave kyçe në definimin e ritmit të reformave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...