Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MPB vazhdon me aksionet e shtuara, gjobiten 197 vozitës në Shkup

Shkup, 28 dhjetor, zhurnal.mk – Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (27.12.2020) ka vazhduar me aktivitetet e shtuara në trafik.

Nga MPB thonë se vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 197 gjoba dhe atë.

“19 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 12 për makina të paregjistruara, 14 gjoba për përdorimin e telefonit gjatë vozitjes”, thonë nga MPB.

Ata gjithashtu njoftojnë se kanë shqiptuar edhe 10 gjoba për vozitje në gjendje të dehur, 38 për parkim të parregullt dhe 7 për mosmbajtje të maskës.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...