Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

MPJ: Ende nuk ka asnjë kosovar të prekur nga termeti në Izmir

Zhurnal Ads

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, ka bërë të ditur se ende nuk kanë të dhëna për ndonjë bashkombës që mund të jetë prekur nga tërmeti në Izmir të Turqisë.

Mirëpo, Haradinaj, nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në ‘Twitter’, ka thënë se identiteti i viktimave ende nuk është konfirmuar

“Deri tani, nga komunikimet e vazhdueshme të Ambasadës sonë @KosovoInAnkara nuk kemi të dhëna për ndonjë bashkëkombës tonin që mund të jetë prekur nga fatkeqësia e sotme në Izmir, ndonëse identiteti i viktimave ende nuk është konfimuar! @IlirDugolli”, tha Haradinaj.

Ndërkaq, ajo postimit të saj ia ka bashkëngjitur edhe një fotografi të Ambasadës së Kosovës në Ankara, e cila tregon se ku të drejtohen qytetarët e Kosovës në rast se kanë nevojë për ndihmë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Krejt jeta më ka shkuar si student”, Hoti tregon se pse e merr bukën me vete në punë

admin

Ky është i riu që humbi jetën si pasojë e aksidentit në rrugën Viti-Kllokot

S.B.

Veteranët paralajmërojnë kundërpërgjigje ndaj aksionit te EULEX-it sikur ndaj Jugosllavisë

admin

Marrëveshja, DASH: Siguria dhe stabiliteti në Ballkanin Perëndimor mbeten qëllimet kryesore të SHBA-së

admin

Mblidhet Komisioni Hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit

admin

Komuna e Prishtinës: Qytetari vdiq para sportelit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...