MPJ: Flamujt në ambasada dhe misione në gjysmështizë, anulohen ngjarjet

Shkup, 9 shtator – Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) e njofton opinionin se në përputhje me Vendimin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut për tri ditë zie në nder të viktimave të zjarrit tragjik në qendrën modulare për KOVID në spitalin në Tetovë, në të gjitha ambasadat dhe misionet jashtë vendit ulen flamujt në gjysmështizë përgjatë ditëve të zisë.

 

Nga MPJ në të njëjtën kohë informojnë se në ditët e zisë janë anuluar të gjitha ngjarjet, pritjet dhe promovimet e planifikuara në suaza të ambasadave dhe misioneve tona.

Related posts

Miteva pyet Shilegovin: Ku shkuan 12.5 milionë euro

D V

Rreth 700 pacientë të hospitalizuar përshkak të Covid

Redaksia

Shekerinska mysafire në Komandën Aleate të Forcave të Bashkuara të NATO-s në Napoli

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com