Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MPJ konfirmon vdekjen e diplomates në Nju Jork

Shkup, 2 janar – Diplomatja nga misioni i Maqedonisë së Veriut në Kombet e Bashkuara është gjetur e vdekur në banesën e saj në New York mbrëmjen e djeshme. Informacioni është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, të cilët kanë thënë se bëhet fjalë për një lajm tragjik.  

“Me këtë rast dëshirojmë të shprehim ngushëllime tek familjarët dhe më të afërmit, dhe në emër të gjithë kolegëve në MPJ të cilët kanë humbur një mik të afërt dhe përfaqësues shumë vjetari diplomacisë tonë”, kanë thënë nga MJP.

Sipas informacioneve të fundit bëhet fjalë për 38-vjeçaren M.B. Ajo u gjet në banesën e saj me rrip rreth fytit. Nga MPJ kanë shtuar se janë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet në SHBA për zbardhjen e plotë të rastit.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...