Kosovë TOP LAJM - KS

MPJ refuzon kërkesën e Vuçiqit për vizitë në Kosovë: Ofendim më shumë se provokim

Zhurnal Ads

Prishtinë, 21 nëntor, Zhurnal-ks – Ministria e Punëve të Jashtme ka bërë të ditur se kanë marrë një kërkesë nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe disa zyrtarë të tjerë serbë, për të vizituar Kosovën.

Përveç refuzimit të kërkesës, MPJ ka thënë se kërkesa e tij është më shumë ofendim sesa provokim në një kohë kur Kosova po përballet me dhimbjen e personave të pagjetur, njofton Klan Kosova.

Po ashtu, ministrja Meliza Haradinaj-Stublla ka njoftuar se e ka shtyrë vizitën e saj në Kizhevak të Serbisë ku u gjet një varrezë masive me trupat e shqiptarëve të vrarë në luftë.

Postime të ngjashme

Lajçak: Kushtetuta nuk është Bibël – Kosova duhet ta ndryshojë atë për Asociacionin

admin

Prokuroria e Specializuar do t’i ftojë mbi 15 dëshmitarë në gjyqin ndaj Salih Mustafës

admin

Nis seanca e Kuvendit, deputetët debatojnë për menaxhimin e COVID-19

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...