Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mrekulli në Turqi, vajza 3-vjeçare nxirret e gjallë pas 65 orësh nën gërmadha

Një tjetër lajm i mirë vjen nga Turqia, ekipet e shpëtimit arritën të nxjerrin të gjallë një vajzë tre vjeçare nga rrënojat e ndërtesave të shkatërruara nga tërmeti në Izmir. Siç raportojnë mediat vendase, përpara vajzës, u nxorën të gjallë edhe nëna dhe babai i saj, pas disa ditëve tashmë nën rrënoja.

Vajza e vogël me emrin Elif, u nxor nga gërmadhat mes duartrokitjeve dhe më pas u transportua në spital ku u konstatua se ka plagë të lehta.

Gjyshi i saj tha për mediat se Zoti bëri një mrekulli për ta ditën e sotme.

Edhe pse shpresat për ta gjetur Elfin të gjallë po shuheshin, vajza arriti që të dilte e gjallë nga rrënojat e banesës në Doğanlar 65 orë më vonë.

Postime të ngjashme

Vaksinat/ Sanofi do të prodhojë 125 milionë doza për BioNTech/Pfizer

S.B.

Frontex tërhiqet nga kufiri Hungari-Serbi

S.B.

Ekspertët: SHBA, 500,000 të vdekur nga COVID deri në 20 shkurt

S.B.

Rrëmben foshnjën, polici amerikan vret agresorin 37-vjeçar… (Video)

T E

Hoteli që ndodhet mes dy shteteve

T E

Vaksinat e dobëta favorizojnë mutacionet e rrezikshme

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...