Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MSH: Gjetëm zgjidhje të përhershme për problemim me mjek amë në Shuto Orizare

Shkup, 7 prill – Ministria e Shëndetësisë informon se ka arritur të gjejë zgjidhje të përhershme të problemit me mjek amë në komunën Shuto Orizare.

“Pas gjashtë përpjekjeve të pasuksesshme për marrje me qira të ordinancës për mjek amë në Poliklinikën në Shuto Orizare sot morëm aplikacion në shpalljen e shtatë të Poliklinikës private e cila ka aplikuar dhe planifikon të marrë me qira ordinancën në suaza të Poliklinikës së saj. Me sistemin e tillë të kryerjes së veprimtarisë shëndetësore në suaza të Poliklinikës garantohet  qëndrueshmëria e këtij vendimi”, njoftuan nga Ministria e Shëndetësisë.

Prej atje shtojnë se ka përfunduar edhe furnizimi i pajisjes për ordinancën gjinekologjike për këtë komunë me të cilën Ministria e Shëndetësisë e zgjodhi edhe këtë problem njëdekadësh në Shuto Orizare. 

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...