Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MSH: Nuk ka pacient të vdekur në moshës 22 vjeçare nga Struga, gabim i paqëllimshëm në raportin e sotëm

Shkup, 29 mars – Ministria e Shëndetësisë informoi se nuk ka asnjë pacient të vdekur në moshën 22 vjeçare nga Struga. Bëhet fjalë për një gabim të paqëllimshëm në raportin e sotëm ditor mbi situatën me Kovid-19.

“Në raportin e sotëm ditor për koronavirusin në 24 orët e kaluara, ekziston një gabim i paqëllimtë. Gjegjësisht, në raport nuk ka asnjë pacient të vdekur në moshën 22 vjeçare nga Struga, gjegjësisht pacienti i vdekur nga Struga është 72 vjeç”, kumtoi Ministria përmes një komunikate.

Sipas të dhënave nga statistikat e sotme të Ministrisë, në 24 orët e fundit janë regjistruar 303 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 1169 pacientë dhe 41 njerëz kanë vdekur.

Postime të ngjashme

Pendarovski – Kodheli: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë negociatat me BE-në

Zekirija Haxhiu

“Çairçanja” do të zgjerohet me 6 korsi dhe shtigje për biçikleta, do të rrënohen shumë objekte

Zekirija Haxhiu

Dimitrov: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut është problem edhe i BE-së

Zekirija Haxhiu

Firmat vendore pjesë e platformës digjitale për rrjetëzim me zinxhirët global të furnizimit

Zekirija Haxhiu

Geer: Të gjithë duam fillim të negociatave sa më shpejtë të jetë e mundur

Zekirija Haxhiu

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...