Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MSh: Qeveria ka ndarë 54 milionë denarë shpërblim për punonjësit shëndetësor

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni thonë se me rebalancin e buxhetit, Qeveria do të ndajë 54 milionë denarë shpërblim për të gjithë punonjësit shëndetësor, të cilët janë kyçur në trajtimin e pacientëve me COVID-19.

Nga MSH thonë se mjetet do të dedikohen për të punësuarit në Covid-qendrat në Shkup dhe në spitalet në qytetet tjera në vend.

“Këto 54 milionë denarë janë një pjesë e gjithsej 243 milionë denarëve që Qeveria i ka ndarë për shëndetësinë. Mjetet tjera do të dedikohen për blerje të ilaçit Remdesivir, për blerje të vaksinave, testeve për COVID-19 dhe për nevojat e institucioneve shëndetësore publik”, thonë nga MSH.

Propozimi për rebalanc të buxhetit është në procedurë kuvendare dhe pritet të votohet gjatë ditëve të ardhshme, me çka edhe pritet të fillojë realizimi i masës së katërt ekonomike anti-krizë, për të ndihmuar qytetarët, kompanitë dhe ekonominë e vendit

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Parashikimi i motit

E.E.

VMRO, ASH dhe AA kërkojnë formim të komisionit të ri kundër Covid 19

admin

Nga 1 janari pastrim në gjyqësor, për kthim të besimit në shtetin juridik

Z H

Inspektorët kanë mbyllur një objekt hotelierik për shkak të mosrespektimit të protokolleve

E.E.

Vdes pas problemeve me zemrën, Amdi Bajram

admin

Gjocaj Boxing Promotion dhe Arena Ring ndajnë mirënjohje për kontributin e Zhurnal në evenimentet e boksit

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...