Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Shkup, 16 qershor – Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës njoftoi se tashmë janë vendosur në Regjistrin unik nacional elektronik të rregulloreve (ENER) dy dokumentet për Draft Planin aksional të strategjisë nacionale të TIK-ut 2021 – 2025.

Ministria për shoqëri informatike dhe administratë i bën thirrje të gjithë qytetarëve dhe të gjithë palët e interesuara që të marrin pjesë dhe të lënë komentet e tyre për Draft Planin aksional të strategjisë nacionale të TIK-ut 2021 – 2025.

“Ne inkurajojmë pjesëmarrje sa më të madhe në këtë proces, sepse vetëm me kontributin e të gjitha palëve të interesit mund të arrihet rezultati i duhur. Ministria për shoqëri informatike dhe administratë do të organizojë edhe një debat të hapur në lidhje me këtë çështje, për kohën e zhvillimit të së cilit, publiku do informohet sërish”, thuhet në njoftimin e MSHIA.

Postime të ngjashme

Qeveria e RMV-së shpërblen me dy milionë denarë Dejan Georgievskin për suksesin në lojërat olimpike

D V

Vendet e Vishegradit PRO “Mini Schengen-it”: Mbështesin përshpejtimin e procesit të zgjerimit të BE-së

D V

Digjen pyjet e Kopanicës së Shkupit (Foto)

D V

Meteoalarm portokali, edhe sot mbi 40 gradë Celsius

D V

Vetëm 30% e territorit të vendit ka kanalizime

D V

Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...