Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Muajin e ardhshëm në Kosovë vijnë ekspertët për Ujmanin

Zhurnal Ads

Për rreth 30 ditë në Kosovë do të arrijnë ekspertët amerikanë për liqenin e Ujmanit.

Studimi i fizibilitetit në Liqenin e Ujmanit është vetëm një prej pikave të marrëveshjes së 4 shtatorit, që është arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë.

Kryeministri Hoti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë, në praninë e presidentit Trump.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hoti takoi Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg

admin

Vaksinat e para arrijnë në fund të janarit, kontingjenti tjetër në shkurt

S.B.

855 raste të reja dhe 11 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

B M

“Infermierë në hyrje të sallave”, kështu do të organizohen dasmat tash e tutje në Kosovë

admin

Mbi 7 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

S.B.

Ushtarë të rinj amerikanë do t’i bashkohen NATO-s në Kosovë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...