Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mucunski: Për një vit, deputetët harxhojnë 25.000 euro për telefonat zyrtarë

Shkup, 14 shtator – Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Timço Mucunski në emisionin “Top Tema” në Tv Telma, tha sonte se shtetit vetëm telefonat zyrtarë të deputetvëve i kushtojnë mbi 25.000 euro.

“Lartë poshtë për një vit ne harxhojmë rreth 25.000 euro për telefonat tona zyrtarë. Pse mos e shfuqizojmë këtë shërbim që u takon deputetëve”, u tha Mucunksi kolegëve të tij në studio, Halil Snopçe nga ASH-ë, Arbër Ademit nga BDI dhe Damjan Maçevskit nga LSDM.

Vetëm kolegu i Mucunskit, deputeti Snopçe u shpreh “pro” këtij propozimi, Ademi dhe Mançevski ishin kundër.

“Jam dakord dhe pse mos e bëjmë s amë parë”, tha deputeti i ASH-së, Halil Snopçe.

“Ne jemi të gjithë politikanë të rinj dhe nuk na bënë mirë populizmi”, u përgjigj deputeti i BDI-së, Arbër Ademi.

“Nuk janë shumë para, janë vetëm 25.000 që nuk zgjedhin asnjë problem”, ishte përgjigjja e Damjan Mançevskit, deputet i LSDM-së.

Mucunski ia ktheu Mançevskit: “Me ato para mund të rinovojmë një shkollë në vendin tonë”.

Fokusi i debatit të sontëm në “Top Tema” është harxhimet e deputetëve.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...