Agjencia Zhurnal.mk

Muffins me banane

Përbërësit:

2 filxhanë miell
2 lugë të vogla pluhur pjekurinash
½ lugë e vogël kripë
½ filxhan sheqer
1/3 filxhan vaj ulliri
4 banane
¼ filxhan qumësht kokosi
1 lugë e vogël ekstrakt vanilje
1 filxhan arra të thërmuara
½ filxhan miell kokosi

Udhëzimet:

1 Në një enë bëjeni bashkë miellin, pluhurin për pjekurina dhe kripën.

2 Trazojini mirë e më pas shtojuni sheqerin, vajin dhe bananen e shtypur.

3 Shtoni qumështin e kokosit e vaniljen dhe përziejini mirë të gjitha.

4 Shtoni arrat e thërmuara dhe kokosin.

5 Masën e fituar zbrazeni në kallëpin adekuat për muffins dhe piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë./meshije.com

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...