Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Muffins proteinash pa miell: Nëse jeni në dietë, ky është vakti i duhur për ju

Të thjeshta dhe të shijshme!

Përbërësit:

– 6 vezë;
– 200 gr djathë pa yndyrë;
– 100 grizë misri;
– 10 gr. pluhur për ëmbëlsira;
– kripë;
– 2 gr hudhër pluhur.

Përgatitja:

Rrihni vezët, djathin e grizin, kripën dhe erëzat sipas dëshirës.

Hidhni pluhur për ëmbëlsira dhe derdhni në kallëpe silikoni.

Ju duhet të keni rreth 12 copë.

Piqni në një furrë të ngrohur për 15-20 minuta në 200 Celsius.

Shijojini!

Postime të ngjashme

Tavë e përzier

Lea Muslija

Keke dekorative me shije lajthie

Lea Muslija

Zupa të shtëpisë – Të lehta, të shijshme dhe plot freski për ditët e ngrohta të verës!

Dafina Vidishiqi

Byrek i shpejtë në tigan – Receta që do iu lë pa mend me shijen

Dafina Vidishiqi

Biskota me bademe nga tre përbërës: Shije që s’harrohet!

Dafina Vidishiqi

Biskotat e thjeshta pa miell – Të lehta dhe të shpejta, por plot me shije!

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...