Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

‘Muffins’ të njelmët me fjolla tërshëre pa gluten

Zhurnal Ads

Kombinimi i proshutës dhe domateve, këtyre muffinsëve u jep një shije të veçantë

Përbërësit e nevojshëm:

– 2 kokrra vezë;
– 40 g fjolla tërshëre pa gluten;
– kripë;
– piper;
– proshutë;
– domate.

Përgatitja:

Në një enë tundni vezët dhe shtoni proshutën e prerë imët, domaten.

Mund të shtoni edhe qepë, ajkë apo djathë sipas dëshirës suaj.

Qitni kripë dhe në fund shtoni fjollat e tërshërës të cilat më parë i keni bluar.

Të gjitha përzieni mirë dhe qitni në kallëpe për muffins.

Piqni në 180 gradë Celsius rreth 20 minuta.

Ju bëfshin mirë!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bukë e pjekur me djathë: Racion i lirë dhe i shpejtë, të cilin të gjithë do ta adhurojnë!

admin

Si t’i piqni patatet në mikrovalë

admin

Smoothie me banane

S.B.

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

admin

Gullash italian i cili përgatitet me kube të vogla mishi dhe me pak përbërës

S.B.

Si të përgatitni bërxolla origjinale vjeneze: Kuzhinieri austriak zbulon ku qëndron perfeksioni i shijes!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...