Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Muhamed Zekiri do të jetë drejtor i ri i Fondit Shëndetësor?

Shkup, 24 shtator – Muhamed Zekiri do të jetë drejtori i ri i Fondit Shëndetësore, mësohet jo zyrtarisht nga Fokus. Sipas informacioneve marrëveshjet e fundit pritet të finalizohen javën e ardhshme.

Ai do të zërë vendin e drejtorit aktual të përkohshëm Mile Sugarev, i cili erdhi në këtë pozitë disa muaj më parë pasi Donchev dha dorëheqjen nga posti, siç deklaroi ai për arsye personale.

Nga marsi 2006, Zekiri ishte kryeredaktor i televizionit Alsat M. Ai qëndroi në Alsat deri në nëntor 2015, dhe më pas u transferua në Shenja TV, ku ishte redaktor i lajmeve deri në shtator 2016. Pas 18 vitesh në gazetari, ai e la profesionin dhe u bashkua me LSDM, ku u bë deputet dhe nënkryetar i partisë.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...