Mund t’ju ketë ikur, Danny Ings ka shënuar tashmë ‘golin e sezonit’ në Ligën Premier

Danny Ings po vazhdon shkëlqimin me Aston Villan, teksa ka shënuar një supergol në ndeshjen e së shtunës ndaj Neëcastle United.

 

Aston Villa ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Newcastle në takimin e javës së dytë të Ligës Premier.

Golat në këtë ndeshje për vendasit u shënuan nga Danny Ings (45+) dhe Anwar El-Ghazi (62’).

Megjithatë, lajmi qëndron tek goli i parë i shënuar nga sulmuesi anglez, Ings.

Ings ka shënuar tashmë ‘golin e sezonit’ në Ligën Premier, edhe pse është zhvilluar vetëm ndeshja e javës së dytë.

Sulmuesi anglez ka shtangur të gjithë, e në veçanti portierin kundërshtar me një goditje të fortë me gërshërë pas asistimit të Tyrone Mings.

29-vjeçari tashmë ka dy gola nga dy ndeshjet e para dhe transferimi i tij nga Southampton po vlerësohet shumë pozitiv.

Related posts

Aterimi i pamundur në aeroport e detyroi të zbriste me helikopter në kopshtin e një shtëpie, familja mbesin të habitur kur mësojnë se ishte Tom Cruise

D V

Andi Hoti është ftuar nga Simone Inzaghi te ekipi i parë i Interit

Z H

Drilon Ibrahimi theu rekordin shtetëror edhe pse gara për të në Lojërat Olimpike përfundoi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More