Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mungesë dokumentacioni, nesër Vuçiq nuk i dorëzon vaksinat Zaevit në Tabanoc

Shkup, 11 shkurt – Për shkak të dokumentacionit teknik shtesë, dorëzimi i vaksinave nga Serbia në Maqedoninë e Veriut është shtyer në një datë të pa caktuar. Me këtë njoftim ka dal para pak minutash zyra e Presidentit Serb Aleksandar Vuçiq.

Vaksinat nga kompania Fajzer që vijnë përmes Serbisë ishin planfikuar të arrinin nesër në Maqedoninë e Veriut, ndërsa me këtë ishte planifikuar të organizohej edhe një pritje e delegacionit serb në pikën kufitare në Tabanoc.

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...