Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Murati: S’ka pasur përplasje, vetëm ka qenë situatë e tensionuar

Prishtinë, 19 nëntor, Zhurnal-ks – Pavarësisht videos së publikuar se në seancën në Kuvend ka pasur përplasje fizike mes deputetit të LVV-së, Hekuran Murati dhe deputetëve Arben Gashi e Hajrulla Çeku, Murati ka thënë se nuk ka pasur përplasje, por se vetëm ka qenë një situatë e tensionuar.

Në një prononcim për Klan Kosova, Murati ka thënë se “jo s’ka pasur përplasje vetëm ndërhyra me i nda. Nuk pati përplasje ndërhyra për me i qetësu”.

“Ka qenë një situatë e tensionuar ku deputetët e LDK-së kanë tentuar mos ta lejojnë të flasë deputeten Saranda Bogujevci”.

“Jo nuk ka pasur asnjë sulm fizik”, ka thënë ai.

Postime të ngjashme

Dialogu Kosovë-Serbi, ekspertët sugjerojnë një takim që ti paraprijë atij të 25 korrikut

Lea Muslija

Vuçiqi falënderon policët serbë, thotë se e mbrojtën Kosovën kur u sulmua nga jashtë

Lea Muslija

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...