Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Muriqi: Kërkoj falje për rastet e humbura

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka kërkuar falje që nuk arriti ta shënojë njërën prej dy rasteve që i pati në ndeshjen ndaj Suedisë. Ai ka thënë se në ndeshje të mëdha duhet të shfrytëzohen edhe gjysmërastet. Kosova e nisi me humbje ciklin e saj të dytë kualifikues për kampionatin botëror “Katari 2022”. Humbi të dielën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga Suedia me rezultatin 3:0.

“Filluam ndeshjen, nuk po them me gabime personale, por me këso ekipe mund te pësosh edhe me gjysmë gabime. Pata edhe unë raste, sulmuesi humb, por duhet të jemi më të kujdesshëm në këtë ndeshje. Dy raste patëm në këtë ndeshje dhe është dashur të shfrytëzoja vetë një. Kërkoj falje, por nuk kam çka të bëj”, ka thënë Muriqi. Kosova më 31 mars do ta luajë ndeshjen e dytë atë kundër Spanjës në Sevilla.

Postime të ngjashme

Vjen reagimi i Shaqirit pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

Hojbjerg më i dalluari: Rusia 1-4 Danimarka, notat e lojtarëve

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Finlanda 0-2 Belgjika, De Bruyne me vlerësim maksimal

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Zvicra kalon në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Bardhi: Maqedonia po ndryshon mentalitetin e saj

Dafina Vidishiqi

Finlanda mposhtet nga Belgjika, shpreson në kualifikim nga pozita e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...