Murseli: Në këto zgjedhje do ta çlirojmë Tetovën

Shkup, 27 shtator – Kandidati i opozitës shqiptare për komunën e Tetovës, Vullnet Murseli, nuk filloi fjalimin e tij përderisa ishte duke thirrur ezani.

Murseli më pas, tha se çdo ditë shihet se Tetova është lënë pas dore, përbuzur nga pushteti aktual.

“Këtë mjerim ja kanë sjellur udhëheqësit e tanishëm. Por ne do të punojmë me shumë përkushtim që ta çlirojmë Tetovën, që ta kthejmë qytetin qytetarëve të saj, ta kthejmë dinjitetin dhe krenarinë”, u shpreh Muresli.

Murseli shtoi se do t’i kthehet emri i madh që e ka pasur ky qytet.

Related posts

Ganiu: Angazhimi i gruas në politikë është domosdoshmëri

D V

Idri Istrefi apelon organet e rendit të kenë kujdes: Jemi të sigurtë në fitore, do t’i zbardhim keqpërdorimet e Ramiz Merkos

D V

Idri Istrefi zotohet për njësi dinjitoze zjarrfikësish

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More